Jeho úkolem je udržovat tlak ve vzduchové soustavě v úzkém pásmu. Zároveň volí jednotlivé kompresory s ohledem na aktuální spotřeby v systému a parametry kompresorů, aby byla zachována vysoká energetická účinnost. Díky propojení celého systému výroby a úpravy stlačeného vzduchu je minimalizováno riziko výpadku dodávky vzduchu při poruše kompresoru nebo souvisejících zařízení. Použitím nadřazeného řídicího systému k efektivnějšímu provozu lze snížit spotřebu elektrické energie na výrobu stlačeného vzduchu až o 25 %. Systém je schopen řídit kompresory různých výrobců a typů díky doplňkovým komunikačním modulům. Celkově lze takto spravovat až 12 kompresorů zároveň. Pro maximální přizpůsobení potřebám v místě spotřeby vzduchu je k dispozici uživatelský časový rozvrh s možností přepínání až 12 konfigurovatelných profilů s rozdílnými tlaky nebo prioritami kompresorů.

Systém je vybaven barevným grafickým displejem s dotykovým panelem, který slouží k intuitivnímu ovládání a zobrazování stavu kompresorové stanice. Hlavní obrazovka obsahuje základní informace o stavu stanice tlakového vzduchu. Mezi ně patří aktuální tlak a objemový průtok v síti, nastavené tlakové pásmo, stav kompresorů, výstrahy a poruchy. Pro analýzu provozu a energetické bilance jsou veškerá data ukládána na paměťovou kartu pro další zpracování speciálním softwarem. Systém je možné rozšířit o dálkový monitoring po síti LAN nebo GSM modul pro zasílání alarmových SMS.

Pro optimální provoz kompresorové stanice a regulaci tlaku sítě ve zvoleném pásmu zatěžuje GD Connect 12 kompresory podle nastavené priority, výkonnosti a stavu provozních hodin.

Veskom inteligentní nadřazené řízení GD Connect 12 dodal a instaloval např. společnostem Model Obaly a.s., Nedcon Bohemia, s.r.o., CHRIST CAR WASH s.r.o. nebo DURA Automotive CZ, k.s.