Společnost VESKOM, spol. s r.o., byla založena v prosinci roku 1991 čtyřmi společníky s cílem vybudovat dlouhodobě perspektivní společnost poskytující komplexní služby v oblastech stlačeného vzduchu a tepelných čerpadel. Toto se podařilo díky zkušenostem z Projektového ústavu ČKD a ČKD Kompresory, odkud pocházeli všichni společníci i první zaměstnanci. Po odchodu jednoho ze společníků v roce 1993 již firma neprodělala žádné vlastnické změny.

 V roce 1993 byla navázána v oblasti stlačeného vzduchu spolupráce s finskou firmou TAMROTOR. Protože vzájemná spolupráce začala přinášet výsledky, se společností TAMROTOR byla podepsána smlouva o výhradním zastoupení pro ČSR. Od roku 2000, kdy firma TAMROTOR byla koupena americkou společností GARDNER DENVER, zastupuje Veskom v ČR i SR celou škálu výrobků této společnosti.

V oblasti vytápění – alternativních zdrojů – tepelných čerpadel – byla v roce 1993 navázána spolupráce se švédskou firmou IVT INDUSTRI přes společnost SCANBIS. V témže roce také byla podepsána smlouva o zastoupení s italskou firmou MTA, významným výrobcem zařízení na úpravu vzduchu.

Postupně Veskom získal výhradní zastoupení pro český a slovenský trh prestižních nadnárodních společností Gardner Denver, MTA SpA, HANWHA Techwin Co. Ltd. (dříve Samsung Techwin), Pneumofore SpA a je partnerem dalších, jako jsou IVT Industrier AB, člen skupiny BOSCH, Alfa Laval Inc., BAC – Baltimore Aircoli Company, atd.

Vzhledem k nárůstu zakázek a potřebám jejich zajištění vzniklo v roce 1997 volné sdružení firem pod obchodním názvem VESKOM GROUP. Společnosti VESKOM GROUP disponují špičkovým technickým i administrativním zázemím a poskytují zákazníkům široký potenciál odborných znalostí a praktických zkušeností vlastními i externími odborníky. Hlavní sídlo sdružení bylo situováno do Prahy, pro regiony fungují na rovnocenné úrovni pobočky a dceřiné organizace v Liberci, Českých Budějovicích a ve slovenských Malackách. Cílem je poskytovat profesionální služby, které budou odpovídat rozvoji technologií a znalostem oboru.

V roce 2000 proběhla ve Veskomu úspěšná certifikace systému řízení kvality dle normy ISO 9001, která byla v roce 2003 doplněna certifikátem systému environmentálního řízení dle normy ISO 14001 a v roce 2006 systémem řízení bezpečnosti a ochrany zdraví při práci OHSAS 18001. Každý rok až do současnosti tyto certifikáty obhájili a jsou proto stále platné.