Pístový kompresor patří do kategorie univerzálních i efektivních kompresorů, které jsou vhodné zejména pro menší provozy.

Ve srovnání se šroubovým kompresorem má jednodušší konstrukci i údržbu, dále je finančně méně náročný. Jedná se o hlučnější kompresor, což však kompenzuje jeho využívání v přerušovaném provozu. Je ideální pro menší dílny nebo do domácností. Pro nepřetržitý provoz však doporučujeme šroubové kompresory.

Pístový kompresor patří k nejstarším typům kompresorů, avšak zůstává nejuniverzálnějším a stále velmi efektivním kompresorem. V pístovém kompresoru se pohybuje píst ve válci směrem dopředu pomocí ojnice a klikové hřídele. Jestliže je využívána pouze jedna strana pístu, pak se hovoří o jednočinném, v případě, že jsou používány strany obě, jedná se o dvojčinný píst.

Pístový kompresor může být jednoválcový pro nízké tlaky a nízký objem nebo vícefázový, schopný stlačit vzduch na vysoký tlak. V těchto kompresorech se vzduch stlačuje ve stupních, kdy před každou fází je vzduch stlačen na ještě vyšší tlak.

 

Nabízíme pístové kompresory od těchto firem:

  • pístové kompresory SCHNEIDER-BOHEMIA
  • pístové kompresory REMEZA (kvalitní pístové kompresory výhradně s litinovým agregátem)
  • pístové kompresory FIAC

Zobrazit všechny kompresory