Čerstvý vzduch je důležitý pro naše zdraví a pohodu. V moderních domech však dobře izolované stěny a těsná okna brání dostatečnému přívodu čerstvého vzduchu, zatímco větráním okny se ztrácí cenná energie na vytápění. Komfortní větrání zaručuje trvale vysokou kvalitu vzduchu bez nutnosti otevírat okna. A díky účinné a hygienické výměně vzduchu s až 95% zpětným získáváním tepla z odváděného vzduchu lze ušetřit náklady na vytápění.

 

Jak funguje komfortní větrání

Pokud mluvíme o komfortním klima v interiéru, obvykle máme na mysli rovnováhu mezi správnou teplotou, rychlou eliminací pachů, správnou úrovní vlhkosti vzduchu a absenci průvanu. Ale jak to vlastně funguje? Více zjistíte ve videu.

 

Výhody a přínosy komfortního větrání

 • Vysoká kvalita vzduchu - do obytných místností trvale proudí filtrovaný venkovní vzduch, zatímco vydýchaný a vlhký vzduch je odváděn ven. Příliš suchý vzduch v interiéru během topné sezony mít nemusíme. Nápravu zajišťuje entalpický výměník Zehnder ve větrací jednotce díky vysoce účinné polymerové membránové vrstvě. Výměník tepla a vlhkosti dokáže hygienicky získat vlhkost zpět z odváděného vzduchu.
 • Úspora nákladů na vytápění - zatímco zesílenou izolací vnějších stěn a těsnými okny usilujeme o úsporu energie, při větrání okny dochází ke ztrátě cenného tepla a plýtvání energií a penězi. Systém komfortního větrání plně využívá účinek vzduchotěsných plášťů budov. Díky účinnosti rekuperace tepla až 95 % lze ušetřit až 50 % nákladů na vytápění.
 • Ochrana před vnějšími vlivy - větrání okny může umožnit vniknutí nežádoucích hostů i nepříjemných imisí do obytných prostor. S komfortním větráním budete mít vždy čerstvý vzduch, aniž byste museli otevírat okna.
 • Zachování hodnoty nemovitosti - pro majitele objektu je komfortní systém větrání s rekuperací výrobce Zehnder investicí, která se vyplatí. Chrání budovu před poškozením vlhkostí a plísněmi. Důmyslná větrací technologie odstraňuje přebytečnou vlhkost vzduchu a nahrazuje vydýchaný vzduch čerstvým.

 

Větrací jednotky Zehnder

Komfortní větrání Zehnder zajišťuje rovnoměrnou výměnu vydýchaného a čerstvého vzduchu. Srdcem ventilačního systému je větrací jednotka, která tuto výměnu řídí.
Všechny větrací jednotky Zehnder jsou vybaveny vysoce účinným výměníkem tepla. Prostřednictvím rekuperace tepla z odpadního vzduchu systém dodává nejen čerstvý, ale v závislosti na ročním období také předchlazený nebo předehřátý vzduch.

Větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q a Standard

Větrací jednotky Zehnder dovedou předehřívat čerstvý vzduch prostřednictvím výměníků tepla a předat až 95 % tepla z odpadního vzduchu čerstvému ​​vzduchu. Při využití této rekuperace tepla se znatelně snižuje zátěž na vytápění. Větrací jednotky Zehnder se dají ovládat různými způsoby. Všechno je možné: od jednoduchého displeje na zařízení přes praktickou aplikaci na cesty až po plně automaticky řízené větrání podle potřeby pomocí čidel.

Přehled větracích jednotek >

 

Perfektní řešení jakékoliv stavební situace

V závislosti na velikosti interiéru a vašich potřebách nalezneme vhodný postup:

 • Větrání pro jednotlivé místnosti, byty, rodinné domy, vícegenerační domy a nebytové prostory
 • Systémy a ventilační jednotky šité na míru požadované úrovni pohodlí a rozpočtu
 • Vhodné produkty pro novostavby a modernizace
 • Individuální řešení v závislosti na velikosti budovy

Zehnder nabízí nespočet řešení pro komfortní vnitřní klima. Větrací jednotky lze dokonale spárovat se systémy pro vytápění/chlazení a nejlepšími systémy rozvodů vzduchu. Raději než samotný produkt tak nabízíme kompletní řešení pro větrání s rekuperací tepla, chladu i vlhkosti.

Umístění větrací jednotky Zehnder ComfoAir Q v technické místnosti

Příklady větrání s rekuperací energie pro rodinný dům nebo byt

Prohlédněte si katalog s pěti praktickými příklady, které ilustrují řešení v různě velkých objektech s nejčastěji instalovanými větracími jednotkami a systémem rozvodů vzduchu Zehnder.

 • Dvoupodlažní rodinný dům s inteligentní větrací jednotkou
 • Bungalov s vysoce spolehlivou větrací jednotkou
 • Novostavba bytu s podstropní větrací jednotkou
 • Rekonstrukce bytu s kompaktní větrací jednotkou
 • Rekonstrukce bytu s decentrálními větracími jednotkami

Ke každému z příkladů v katalogu naleznete:  popis řešení, půdorys s vedením rozvodů vzduchu, výpis materiálu s cenovou nabídkou.

Stáhnout katalog >

 

Proč zvolit Zehnder?

Je leaderem v oboru řízeného větrání v Evropě, České republice i na Slovensku.

 • Dodává kompletní systém
 • Vyvíjí a vyrábí nejen prvotřídní větrací jednotky, ale i vysoce hygienické rozvody vzduchu, které splňují nejpřísnější standardy
 • Zajistíme vám vždy to nejlepší klima pro maximální komfort bydlení

 

Získejte dotaci 105 až 550 tisíc Kč

 

Získejte dotaci Nová zelená úsporám až 105 000 Kč na samostatný systém řízeného větrání nebo dotaci B.0 - B.2 ve výši 200 až 550 000 Kč na celý pasivní nebo nízkoenergetický rodinný dům. Posouzení možnosti získání dotace je zdarma.

 

Hledáte montážní firmu nebo máte obecný dotaz? Přejete si zpracovat návrh systému větrání?