Decentrální větrací systém je vhodný zejména pro dovybavení jednotlivých místností a bytů. Také s těmito kompaktními větracími jednotkami si můžete užívat výhod větrání obytných prostor: optimální výměna vzduchu, rekuperace tepla a vlhkosti a maximální energetická účinnost.

 

Tento druh větrání s rekuperací nabízí pro vaše obydlí četné výhody:

  • Snadná a rychlá montáž - nutné je pouze jádrové vyvrtání otvoru a elektrická přípojka 230 V, instalace je tak časově úsporná a prostorově nenáročná.
  • Vhodné pro rekonstrukce - bez starostí s přestavbou. Dodatečná instalace není složitá, neboť nejsou potřeba centrální rozvody vzduchu.
  • Flexibilita - mají se větrat všechny místnosti nebo třeba jen ložnice? O rozsahu ventilačního systému se rozhodujete flexibilně.

 

Jak funguje decentrální systém větrání

Nepřetržitá výměna vzduchu je zajištěna bez použití centrálního systému větrání s rozvody vzduchu. S větrací jednotkou instalovanou v obvodové stěně přívádíte do místnosti čerstvý vzduch a současně odvádíte vydýchaný, spotřebovaný vzduch. Na fasádě je pouze decentní vnější kryt, není třeba řešit odvod kondenzátu. 

Díky souběžnému přívodu čerstvého a odvodu znečištěného vzduchu a integrovanému křížovému entalpickému výměníku je možno s větracími jednotkami Zehnder ComfoSpot 50 nebo Zehnder ComfoAir 70 využívat všech výhod komfortního větrání: optimální výměna vzduchu, rekuperace tepla, maximální energetická účinnost a u obou jednotek také rekuperace vlhkosti.

Připojení druhé místnosti, integrované v jednotce Zehnder ComfoAir 70, umožňuje větrat dvě místnosti jednou jednotkou. To zajišťuje flexibilitu při navrhování systému a minimální šíření hluku mezi místnostmi.

Komfortní větrání v malé bytové jednotce. Jedna jednotka Zehnder ComfoSpot 50 a dvě jednotky Zehnder ComfoAir 70 s připojením druhé místnosti zajistí optimální vnitřní klima pro bydlení na 80 m2.

 

Komponenty a chytrá rozšíření systému

  • Entalpický výměník - kromě standardní rekuperace tepla se rekuperuje též vlhkost z odváděného odpadního vzduchu a předává do čerstvého přiváděného vzduchu. Zamezuje se tvorbě kondenzátu a není tedy nutné řešit jeho odvod, fasáda zůstává čistá.
  • Připojení druhé místnosti - vedlejší místnosti lze do větracího systému integrovat díky možnosti připojení druhé místnosti. V případě větších bytů lze přivádět a odvádět vzduch použitím více jednotek.
  • Okenní modul - volitelně lze venkovní a odvětrávaný vzduch vést v okenním modulu – a to díky decentní mřížce téměř neviditelně a se zajištěním výborných zvukově izolačních vlastností.

Decentrální jednotky - vedení vzduchu okenním modulem.

 

Proč zvolit Zehnder?

Je leaderem v oboru řízeného větrání v Evropě, České republice i na Slovensku.

  • Dodává kompletní systém
  • Vyvíjí a vyrábí nejen prvotřídní větrací jednotky, ale i vysoce hygienické rozvody vzduchu, které splňují nejpřísnější standardy
  • Zajistíme vám vždy to nejlepší klima pro maximální komfort bydlení

 

Získejte dotaci 105 až 550 tisíc Kč

 

Získejte dotaci Nová zelená úsporám až 105 000 Kč na samostatný systém řízeného větrání nebo dotaci B.0 - B.2 ve výši 200 až 550 000 Kč na celý pasivní nebo nízkoenergetický rodinný dům. Posouzení možnosti získání dotace je zdarma.

 

Hledáte montážní firmu nebo máte obecný dotaz? Přejete si zpracovat návrh systému větrání?