iConn je v dnešní době pokročilé technologie logickým produktem přední společnosti Gardner Denver, jež je předním výrobcem technologie výroby stlačeného vzduchu. Monitoring strojů a zařízení dává možnost predikce stavu sledovaného zařízení pomocí systému iConn 4.0. Hardwarově se jedná o mikroprocesorovou technologii, jež má obecně vlastnosti jako RLC prvek s výstupem GSM dat odesílaných do cloudového uložiště u výrobce. To umožňuje v reálném čase sledovat chod monitorovaného stroje. Díky tomu můžete vy sami, nebo my ve Veskomu včas přijímat správná provozní a servisní rozhodnutí.

Gardner Denver letos připravil inovaci systému v podobě možnosti připojení iConn přes UTP kabel s koncovkou RJ, namísto stávající komunikační technologie ProfiBus. Tím se stalo nové připojení ještě intuitivnějším, bez nutnosti montáže šroubovákem. Oživení iConnu a jeho registrace do klientského centra je snadné. Po přihlášení uživatelským jménem a heslem s pomocí funkce „přidej zařízení“ stačí zadat pár atributů nutných pro spojení s namontovaným přístrojem. Pak už stačí navolit četnost a podmínky reportování. Čili komu a kdy budou chodit stavová hlášení.

iConn je plně kompatibilní s nadřazeným systémem technologie GD Connect, jehož primární funkcí je optimalizace systému výroby pro úspornější režim s možností lokálního ukládání dat. Dosažením optimalizace pomocí jednotlivých přístrojů zvyšuje firma efektivitu výroby zkracováním prostojů a rovnoměrnějším rozdělením opotřebování strojů. A také snížením počtu výjezdů servisních techniků. Návratnost investic tohoto typu je proto zpravidla rychlejší, než jeden rok.