Tepelné čerpadlo IVT GEO 600 přizpůsobí svůj výkon již od 2kW, lze ho propojit s fotovoltaickou elektrárnou a snadno monitorovat pomocí chytrého telefonu. Díky nejmodernějším technologiím a plynule řízenému výkonu kompresoru se přizpůsobí aktuální potřebě tepla v domě. S externí pasivní chladicí jednotkou PKS můžete naopak během letních měsíců snadno snižovat teplotu přes podlahové vytápění a to bez chodu kompresoru. Díky tomuto způsobu chlazení si tak nezkracujete jeho životnost. Tepelné čerpadlo IVT GEO 600 má navíc vestavné rozměry 600 x 610 mm a lze ho snadno umístit vedle pračky nebo zastavět přímo do kuchyňské linky, kde se přívody potrubí a armatury skryjí přídavným zákrytem. Ušetří tak místo v domě a díky přístupu z čela zajistí minimální prostorovou náročnost. Navíc je mimořádně tiché díky akusticky izolovanému chladivovému boxu, protihlukovému krytu kompresoru a další protihlukovou izolací v konstrukci celého čerpadla. Těmito vlastnostmi se řadí mezi ideální řešení vytápění pro nízkoenergetické i pasivní domy.

Tepelné čerpadlo také nabízí flexibilní řešení pro budovy, které se nachází v procesu rekonstrukce a budou se postupně zateplovat nebo dostavovat. Umožňuje využití stávajících radiátorů, včetně těch, které nejsou nízkoteplotní a dosáhne i tak výjimečně vysoké teploty topné vody, a to až 71°C bez pomoci elektrokotle. IVT GEO je díky funkci BMC možné napojit také ke stávajícím vrtům, které mohou být pro moderní tepelná čerpadla nedostatečné. Systém BMC hlídá teplotu ve vrtech, zabraňuje jejich podchlazení a zároveň odebírá pouze tolik energie, kolik vrt dokáže poskytnout.

IVT GEO 600 je v nabídce s vestavěným a samostatným zásobníkem, nebo zcela bez zásobníku teplé vody. Díky velkému výměníku získáte však z vestavěného zásobníku až 301 litrů teplé vody a to vždy bez ohledu na venkovní teplotu. Praktickou funkcí je také volba úsporného nebo komfortního režimu ohřevu teplé vody. Vybírat můžete z několika způsobů ohřevu vody – COMFORT, ECO+, ECO a EXTRA. V případě instalace fotovoltaiky dokáže čerpadlo přímo využít případný přebytek elektřiny a to tak, že zvýší teplotu topné vody i vody v zásobníku TUV. Pokud nelze další elektřinu spotřebovat, zajišťuje elektrická patrona napojená přímo k fotovoltaice, ohřev vody v zásobníku až na 90°C a vytvoří tak zásobu vody na několik dnů.

Tepelné čerpadlo disponuje velkým barevným displejem, který umožňuje snadné nastavení včetně regulace vytápění podlahového topení a radiátorů, pasivního chlazení, ohřevu vnitřního i venkovního bazénu, řízení solárních kolektorů včetně úsporného i komfortního ohřevu vodu v zásobníku. Příjemné intuitivní ovládání můžete využívat také v bezdrátovém terminálu v obytné místnosti nebo přímo z mobilního telefonu. Tepelné čerpadlo lze také propojit s dalšími technologiemi v domě jako je větrání, chlazení nebo FVE. Praktická je také pokročilá autodiagnostika, statistika provozu čerpadla a časové řízení.

V kategorii tepelných čerpadel pro rodinné domy neexistuje úspornější vytápění, než tepelné čerpadlo země/voda s plynule řízeným výkonem. Pro vytápění a ohřev vody v novostavbě stačí většinou příkon jen 1,7 kW, což je méně než u rychlovarné konvice.

Tepelné čerpadlo

GEO 606

GEO 608

GEO 612

GEO 616

Energetická třída 35 °C / 55 °C

A+++ / A++

A+++ / A+++

A+++ / A+++

A+++ / A+++

Energetická třída ohřev teplé vody XL

A+

A+

A+

A+

Topný výkon (0 / 35 °C)

2–6 kW

2–8 kW

3–12 kW

4–15 kW

Topný faktor SCOP 35 °C / 55 °C

5,47 / 3,87

5,38 / 3,99

5,55 / 4,17

5,33 / 4,10

Výstupní teplota vody

67 °C

71 °C

Hladina akustického výkonu (v 1 m)

30 dB(A)

32 dB(A)

36 dB(A)

37 dB(A)

Rozměry (šířka × hloubka × výška)

600 × 610 × 1780 mm (výška 1180 mm bez zásobníku vody)

Parametry uvedeny podle EN14511

Ať už volba padne na tento druh čerpadla, nebo na jiný typ, je hned na začátku důležité vědět, že pokud budete vybírat z opravdu špičkových výrobků, budou se parametry a ceny tepelných čerpadel lišit jen nepatrně. Zásadní by tedy mělo být, jak u dané společnosti probíhá servis tepelného čerpadla, zda pro vás připraví flexibilní řešení na míru a také to, zda nabízí všestranné zajištění veškerých dodávek a služeb.

Společnost VESKOM je dlouhodobě jedním z předních českých dodavatelů v oblasti vytápění s využitím tepelných čerpadel, který pro své zákazníky zajišťuje projekci, prodej, montáž a servis tepelných čerpadel země/voda a vzduch/voda, topných a chladicích systémů, podlahového vytápění, rekuperačního větrání, klimatizace a vzduchotechniky pro vnitřní bazény. Firma VESKOM je synonymem pro odbornost, profesní zkušenosti a technickou komplexnost nabízených služeb.

Tepelná čerpadla od společnosti VESKOM jsou vyhledávaná po celé České republice a Slovensku a každý den poskytují teplo domova a úsporu finančních zdrojů již více než tří tisícům zákazníků, kteří se rozhodli pro jeho koupi.

Zadat poptávku tepelného čerpadla IVT GEO 600

Chci vědět víc o tepelných čerpadlech a službách VESKOM

Kotlíková dotace 2021