Stávající budova hotelu byla již při výstavbě v roce 2010 vybavena tepelnými čerpadly (2x vzduch voda a 1x země/voda) pro vytápění a ohřev TV a solárním systém pro ohřev TV a regeneraci vrtů. Čerpadla jsou dnes stále v provozu a vytápí hotel. Ohřev TV je řešen novým čerpadlem Q-Ton pro celý areál.


Pro nově vybudované wellness centrum i hotelové apartmány hotelu Relax dodala a namontovala naše pobočka VESKOM České Budějovice a GT ENERGY kompletní zařízení pro vytápění a ohřev vody.

• Pro welness centrum byla dodána a namontovaná tři tepelná čerpadla IVT Air X170 – vzduch/voda (dodávka + montáž VESKOM), zajišťují vytápění wellness centra, ohřev bazénové vody, VZT a whirlpool ve wellness centru.

• Tepelnou pohodu ve wellness centru zajišťuje 100% podlahové vytápění GETASYSTEM (dodávka + montáž VESKOM

• Nové apartmánové domy vytápí 16 tepelných čerpadel vzduch/vzduch IVT NORDIC INVERTER (dodávka a montáž GT ENERGY), která umožňují snadné dálkové nastavení teploty z recepce, podle obsazenosti jednotlivých apartmánů.

• Systém je doplněn i o vysokoteplotní tepelné čerpadlo MHI Q-Ton (dodávka + montáž VESKOM), které zajišťuje ohřev TV v hotelu a wellness centru.

Toto unikátní tepelné čerpadlo dokáže ohřívat vodu v zásobnících až na 90°C i při venkovní teplotě -25°C a denně vyrobit až 8 000 litrů horké vody s výrazně nižší spotřebou elektřiny než jakékoliv jiné tepelné čerpadlo.

Kombinací tří typů specializovaných tepelných čerpadel se podařilo dosáhnout mimořádně nízkých provozních nákladů, protože každé tepelné čerpadlo pracuje v optimálním provozním režimu s nejvyšším možným topným faktorem.