Kompresory značky Gardner Denver díky neustálému vývoji a zlepšování typových sérií ESM a VS dosáhly vynikající výkonnosti a účinnosti, kterou oceňuje mnoho zákazníků v průmyslu. Universální řada s elektrickým příkonem od 30 do 45 kW je navržena tak, aby splnila současné požadavky na vysokou účinnost. E-modely (premium efficiency) kompresorů jsou charakteristické větším šroubovým blokem stlačujícím vzduch s nižšími náklady a úspornými elektrickými motory IE4. Série VS s regulovanými otáčkami zase nabízí okamžitou výrobu adekvátního množství vzduchu odpovídající spotřebě.

Unikátní konstrukce a inženýrská dokonalost

Veškeré šroubové bloky navrhuje Gardner Denver ve vlastních výrobních závodech, do kterých v posledních letech investoval kolem 20 mil. EUR. Výroba probíhá na nejnovějších obráběcích CNC centrech, která k dosažení vysoké přesnosti využívají 3D měřicí technologie. Šroubové prvky jsou navrženy tak, aby přesně splnily požadavky zákazníků, a přitom dosáhly maximální výkonnosti a spolehlivosti. Unikátní integrované řešení bloku s olejovým filtrem a olejovým termostatickým regulačním ventilem eliminuje riziko možných úniků a zjednodušuje údržbu. Použití tří O-kroužků vytváří unikátní konstrukci těsnicího systému, který chrání kompresor před proniknutím oleje při případné poruše a zároveň minimalizuje dobu odstávky nutnou pro jeho výměnu. Výsledná spolehlivost a výkonnost zajišťuje prvkům nízké provozní náklady po celou dobu životnosti kompresoru. Pro zákazníky je připraveno několik řad šroubových kompresorů, které dosahují rozdílné úrovně účinnosti, a to u standardní a prémiové řady šroubových bloků. Větší šroubové prvky u prémiové řady dosahují až 9 % úspory energie ve srovnání se standardními bloky.

Nový ovládací panel GD Pilot SE7

Ovládací panel GD Pilot SE7 se sedmipalcovým barevným dotykovým displejem a několika jazykovými mutacemi je extrémně uživatelsky příjemný a intuitivní. Všechny funkce jsou jasně strukturované v pěti hlavních nabídkách a logicky zobrazovány. Panel zajišťuje spolehlivé ovládání a chrání vaši investici pomocí neustálého monitoringu provozních parametrů, které jsou podstatné pro snížení provozních nákladů.