Nová technologie FourCore, navržená ve vývojovém a výrobním centru značky Gardner Denver v německém Simmernu, přináší patentovaný systém, který nabízí jednu z nejvyšších energetických účinností při výrobě stlačeného vzduchu ve své třídě. Tým aplikačních inženýrů vyvinul prémiovou dvoustupňovou technologii dosahující vysoké účinnosti jak pro kompresory s konstantními tak pro kompresory s proměnnými otáčkami. Tento unikátní systém dvoustupňového šroubového bloku využívá jako pohon jeden elektrický motor a má 4 rotory integrované v jednom odlitku společně s dalším potřebným příslušenstvím. Toto řešení, na rozdíl od tradičních dvoustupňových kompresorů, poskytuje kompaktní šroubový element s vysokými energetickými úsporami. Díky novým šroubovým prvkům mají tyto dvoustupňové stroje stejnou velikost jako ty jednostupňové.

Charakteristická vysoká účinnost nově navrženého, olejem mazaného, šroubového bloku dodávajícího kvalitní stlačený vzduch při nízkých otáčkách, pomáhá minimalizovat energetické potřeby a dosáhnout excelentní výkonnosti. Konstrukce polo-integrovaného šroubového bloku s integrovaným olejovým filtrem a termoregulačním ventilem znamená méně externích komponent a také méně propojovacího potrubí, což snižuje nároky na prostor a zároveň omezuje možnost úniků stlačeného vzduchu a tlakových ztrát. Navíc jednoduchý polo-integrovaný šroubový blok zjednodušuje údržbu. Inovativní design hřídelových ucpávek zaručuje vyšší úroveň kvality a spolehlivosti, minimalizující případné nutné odstávky kompresoru. Na šroubový blok je poskytována 10letá záruka nebo garance provozu až 44 000 motohodin podle toho co nastane dříve.

Inovativní technologie FourCore dosahuje při nízké hmotnosti a kompaktní velikosti o 8 až 10 procent vyšší účinnosti, než předchozí modely. Tato sériová řada je tvořena dvoustupňovým šroubovým blokem se špičkovou účinností a to v rozsahu 160 až 250 kW. Pro srovnatelné výkonnosti je návratnost investice do tohoto dvoustupňového stroje oproti jednostupňovému zhruba 1 rok při významných energetických úsporách pro provozovatele. Zvýšená účinnost sebou přináší i redukci CO2, což znamená výraznou redukci uhlíkové stopy a to zejména u zařízení s dvousměnným a trojsměnným provozem.

Všechny kompresory řad GD ESM/VS (fixní/proměnné otáčky) jsou vybaveny iConn systémem. IConn je inteligentní prediktivní dohledový servisní systém, který poskytuje detailní informace o stavu zařízení v reálném čase. Umožňuje přesné plánování výroby a případné odstávky systému stlačeného vzduchu. Okamžitě se tak k zákazníkovi a servisní organizaci dostávají informace ohledně případné poruchy nebo potenciálního problému zařízení v blízké budoucnosti. Tato technologie poskytuje celkový přehled a statistiku provozu zařízení, aniž by zákazník musel investovat do jiného dohledového systému, platit další provozní náklady a poskytovat dodavateli svoji intranetovou síť. Zcela autonomní monitorovací systém v rámci Industry 4.0 umožňuje efektivně plánovat údržbu zařízení bez nutnosti dalších nákladů a po dohodě se zákazníkem v dostatečném předstihu.

Garance na tyto stoje je až 10 let na šroubový blok a 6 let na ostatní prvky kompresoru nespadající do pravidelného servisního plánu zařízení při podpisu servisní smlouvy. Více garanční program PROTECT 10.

Věříme, že vás kvalita a technologická úroveň výrobků Gardner Denver zaujala a rozšíříte tak portfolio partnerů společnosti VESKOM, tak jako to udělala řada našich zákazníků v průběhu posledních 30 let v České a Slovenské republice.

Hlavní charakteristiky zařízení Gardner Denver ESM/VS 160e–290e

 • velmi kompaktní blok s nízkou hmotností
 • vysoká účinnost (polo-integrovaná konstrukce obsahující olejový filtr, oil stop ventil, distribuční rozvody oleje a termo ventil, což má výhody: méně propojení hadicemi, menší tlakové ztráty a méně míst s potenciálním únikem)
 • vysoká flexibilita (konstantní optimalizovaný mezistupňový tlak = vyšší účinnost)
 • konstrukce umožňující integraci bloku do standardních stávajících skříní jednostupňových kompresorů řady 6
 • šroubový blok je vhodný pro kompresory s frekvenčním měničem i bez něj
 • 10letá záruka

Navrženo pro vyšší výkon

 • velká plocha dochlazovače – optimální chlazení vzduchu a oleje je dosahováno díky nasávání co nejchladnějšího vzduchu z okolí. Chladiče jsou dělené a chlazeny separátně dvěma radiálními ventilátory. V případě vzduchu na co nejnižší možnou teplotu a v případě oleje na optimální teplotu.
 • vysoká účinnost separátoru – dvoustupňová filtrace zajišťuje nejvyšší kvalitu vzduchu dodávaného do dalších zařízení upravujících vzduch za kompresorem při malé tlakové ztrátě a celkových nízkých provozních nákladech
 • účinný elektrický motor – standardně jsou používány elektromotory IE4 
 • termostaticky řízené radiální ventilátory (vysoká účinnost, vysoká spolehlivost, nízký hluk ventilátorů pro chlazení stlačeného vzduchu a oleje)
 • automatické mazání motoru (je zajištěno správné množství tuku do ložisek po celou dobu provozu zařízení, nedochází tedy ke zkrácení životnosti motoru)
 • vitaulicové spojky (vysoká kvalita těsného spojení při možnosti snadného provádění servisu zařízení)
 • automatické odvaděče kondenzátu (vhodné automatické bezztrátové odvádění kondenzátu za dochlazovačem včetně dalších možností)
 • možnost využití odpadního tepla pro ohřev vody, vytápění a další procesy vyžadující teplo (možno dosáhnout až 70 °C), což umožňuje další úspory energií a nákladů
 • možnost přímého „nadřazeného” řízení dalších až 4 kompresorů (nejen výrobků značky Gardner Denver) bez nutnosti instalace klasického nadřazeného systému